Tu i teraz

Bezglutenowe Warsztaty Kulinarne

To szereg wydarzeń skierowanych do dzieci i dzieci z rodzicami/opiekunami, podczas których uczestnicy przyrządzają proste potrawy, które później wspólnie spożywają. Do udziału w warsztatach zachęcamy w szczególności  osoby chore na celiakię lub z nietolerancją glutenu, ale uczestniczyć w nich i mieć świetny czas może każdy.

Bezglutenowe Rodzinne Gotowanie

Prowadzący: Marcin Cwalina– Mąż i tata dwójki dzieci. Doświadczony pasjonata kuchennych poczynań, od 9 lat eksperymentujący z kuchnią 100% bezglutenową.

Wspólne gotowanie to znakomita okazja na wzmocnienie relacji między rodzicem a dzieckiem i zapewnienie miłych wspomnień z dzieciństwa. 

To również ważny aspekt społeczny dla dzieci nie mogących spożywać glutenu ale też dla tych którym gluten nie szkodzi. Celiacy wspólnie z rówieśnikami mogą swobodnie pobawić się jedzeniem i doświadczyć przynależności i akceptacji w grupie, a osoby bez ograniczeń dietetycznych natomiast mogą “oswoić się” z odmienną dietą rówieśników i przekonać się, że może być również smaczna.

Na warsztatach wymienimy się doświadczeniami, radami i sposobami stawiania czoła ograniczeniom dotykającym osoby niemogące spożywać glutenu. Poznamy sprawdzone przepisy kuchni bezglutenowej, ale przede wszystkim dzieci doświadczą, że nie są jedyne z takimi ograniczeniami dietetycznymi.