Tu i teraz

Terapia psychologiczna dzieci

Zapewniamy profesjonalne podejście i pełne zrozumienie dla unikalnych potrzeb każdego dziecka. Jeśli Twoje dziecko zmaga się z trudnościami emocjonalnymi czy behawioralnymi, zapraszamy do skorzystania z naszej terapii psychologicznej, gdzie stworzymy spersonalizowany plan terapeutyczny, aby pomóc mu odzyskać równowagę i poprawić jakość życia.

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta u psychologa może wzbudzać wiele różnych emocji i być wyzwaniem zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Jest to zupełnie normalne w szczególności gdy jest to pierwsza wizyta w życiu. Korzystanie ze wsparcia psychologa wskazuje na chęć zmiany, co jest już bardzo dużym krokiem mówiącym o odwadze i chęci zadbania o zdrowie swoje i swojego dziecka.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Na pierwszą wizytę (konsultację psychologiczną), zazwyczaj zapraszani są sami rodzice. Psycholog przeprowadzi pogłębiony wywiad diagnostyczny, który jest bardzo ważny w opracowaniu planu terapeutycznego. Na tej konsultacji specjalista określa cel terapeutyczny oraz oczekiwania opiekunów związane z procesem terapeutycznym. 

Co warto ze sobą zabrać?

Znaczącą dokumentację na przykład: opinie z PPP, orzeczenia, zaświadczenia lekarskie, opinie wychowawcy, badania lekarskie.

Spotkanie z dzieckiem

Spotkanie z dzieckiem po czasie konsultacji z opiekunem, ma na celu głównie poznanie siebie. Podczas wizyt specjalista buduje relacje z dzieckiem w bezpiecznej i komfortowej atmosferze. Jest to czas na obserwację pacjenta, która jest podstawą do diagnozy. Praca terapeutyczna odbywa się głównie poprzez zabawę- psycholog dobiera formę pracy do rozwoju i możliwości dziecka. 

Jak przygotować dziecko do wizyty w naszym gabinecie?

Rozmowa to podstawa, dopasuj ją do wieku swojego dziecka. Opowiedz mu kim jest psycholog, czym się zajmuje, co Ciebie skłoniło do znalezienia specjalisty. Zarówno u dorosłych jak i u dzieci w sytuacjach nieznanych może pojawić się wiele emocji. Pomocne może być pokazanie dziecku zdjęć gabinetu w Internecie. Nasze gabinety odbiegają od klasycznych gabinetów lekarskich, tworzymy atmosferę domową.

Warto wiedzieć

Każdy inaczej odbiera świat, po terapii Tobie jak i Twojemu dziecku mogą towarzyszyć różne emocje. Warto je zaakceptować, bądź wsparciem dla swojego dziecka. Często wystarczy zrozumienie i danie dziecku poczucia, że jesteś obok. Taka postawa umocni wasze relacje.

Zapisz się do naszych specjalistów:

Izabela Magiera-Korpowska

Psycholog