Tu i teraz

Trening Umiejętności Społecznych w Poznaniu

Poprzez ciekawe ćwiczenia i interaktywne gry, dzieci rozwijają umiejętności komunikacji, współpracy oraz radzenia sobie z trudnościami interpersonalnymi. Nasze warsztaty nie tylko uczą dzieci jak być bardziej pewnymi siebie i asertywnymi, ale także pomagają budować zdrowe relacje z innymi dziećmi. Wspieramy rozwój empatii, rozpoznawanie uczuć oraz radzenie sobie z sytuacjami konfliktowymi.

Obecnie prowadzimy TUS dla różnych grup wiekowych: 3-5 lat, 6-7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat i 14-16 lat.

Prowadzimy nabór otwarty, przeprowadzamy konsultacje i formujemy nowe grupy dla dzieci w wyszczególnionych przedziałach wiekowych. Wypełnij kwestionariusz klikając w poniższy przycisk, usprawni to proces naboru. Jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości możesz oczywiście zadzwonić do nas pod 572 72 12 12, a my odpowiemy na wszelkie pytania. 

Trening Umiejętności Społecznych

Cykl 12 cotygodniowych spotkań + pierwsze (1-2) spotkanie konsultacyjne, realizowane w małych kameralnych grupach.

Trening Umiejętności Społecznych jest kierowany do dzieci i młodzieży, jest metodą pracy grupowej. Ważnym czynnikiem który wpływa na skuteczność TUS jest wcześniejsza konsultacja diagnostyczna danych trudności dziecka. Na podstawie danych z wywiadu, jak i wieku dziecka dobierana jest grupa. TUS ma na celu wspomóc rozwój dzieci. Skupia się na zasobach, rozwijaniu i doskonaleniu mocnych stron oraz wyposaża w strategie radzenia sobie.

TUS działa w sposób kompleksowy na kształtującą się osobowość dziecka i odpowiada na wiele potrzeb rozwojowych tj. potrzeba przynależności i aprobaty społecznej, a z drugiej strony potrzebę autonomii i niezależności. Dzięki tematyce poruszanej podczas warsztatów uczestnik rozwija i doskonali umiejętności emocjonalno-społeczne. Umiejętności te rozwijane są przy wsparciu osoby prowadzącej, oraz kontakcie z rówieśnikami. Nabywane są poprzez zabawę, eksploracje, doświadczanie i pracę grupową. 

Ważne jest to, aby umiejętności poznane na zajęciach systematycznie ćwiczyć w różnych miejscach, takich jak dom czy szkoła.

Jakie są korzyści z udziału w  TUS?

  • nauka nazywania i wyrażania swoich emocji w sposób bezpieczny,
  • nauka rozumienia emocji swoich i innych,
  • nauka budowania satysfakcjonujących relacji przyjacielskich i rodzinnych, 
  • nauka współpracy,
  • nauka asertywności,
  • nauka skutecznej komunikacji,
  • nauka radzenia sobie w sytuacjach „trudnych” – przeżywanie porażki, niepowodzeń
  • rozwijanie i doskonalenie swoich mocnych stron,
  • rozwijanie świadomości różnic i podobieństw między ludźmi,
  • nabywanie umiejętności społecznych odbywa się w atmosferze pełnej empatii, bezpieczeństwa i poprzez zabawę.

Aleksandra Cytacka

Psycholożka, Trenerka TUS

Aleksandra Hetmann

Psycholożka, Trenerka TUS.