Tu i teraz

PROGRAM ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH DLA DZIECI

Zajęcia artystyczne dla dzieci, to cotygodniowe spotkania ze sztuką i kreatywnością, dopasowane do wieku uczestników. Celem zajęć jest rozbudzenie w młodych uczestnikach twórczej pasji, odkrywanie i szlifowanie zdolności manualnych oraz pogłębianie poczucia sprawczości w tworzeniu. Zajęcia podzielone są na trzy grupy dostosowane poziomem zaawansowania do wieku uczestników. Ponadto odbywają się w blokach tematycznych, co buduje wspaniałe ramy dla twórczej ekspresji pozwalając jednocześnie skupić się na dogłębnym eksplorowaniu wybranego zagadnienia.

Prowadząca: Marta KupschAbsolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznańiu, Terapeutka EFT

Grupa 5-7 lat

Najmłodsi artyści uczą się poprzez zabawę! Składając, lepiąc, klejąc, wycinając i malując rozwijają swoje manualne zdolności, a prowadząc twórcze eksperymenty dają upust buzującej kreatywności. Żeglując po krainach wyobraźni będziemy uczyć się jak materializować je z pomocą koloru, formy i różnorodnych materiałów, oraz że nawet najprostsze techniki dają niesamowite efekty. Do bardziej szalonych i skomplikowanych pomysłów przygotowuję wcześniej część elementów gotowych do użycia tak, by maksymalizować frajdę z działania i poszerzać twórcze możliwości!

Grupa 8-10 lat

To grupa, w której stawiamy na coraz bardziej świadome pogłębianie i rozwijanie artystycznej wrażliwości. Pierwsze próby obserwowania świata zewnętrznego i wewnętrznego przeplatają się z podsycaniem wciąż obecnej ciekawości i spontaniczności działaniu! Będziemy wypróbowywać nowe narzędzia i techniki, badać możliwości jakie dają, oraz powoli coraz precyzyjniej wyrażać siebie w języku sztuki oraz reagować na zadane tematy. Nie zapominając przy tym oczywiście o dobrej zabawie!

Grupa 11-13 lat

Jeśli interesuje Cię czym jest koło kolorów i światłocień, jak rysować martwą naturę i komponować prace, a także jakie możliwości dają różnorodne techniki plastyczne – te zajęcia są dla Ciebie! Będziemy uczyć się podstaw rysunku i malarstwa, ćwiczyć oko i rękę, śledzić poczynania wielkich mistrzów i podpatrywać ich metody twórcze. To stworzy bazę do budowania własnych sposobów na ekspresję indywidualności poprzez sztukę. A wszystko to w atmosferze współtworzenia zajęć poprzez wymianę poglądów, rozmowę i otwartość na budowanie wspólnej przestrzeni twórczej!