Tu i teraz

Terapia psychologiczna młodzieży i dorosłych

Zapewniamy profesjonalne podejście i pełne zrozumienie dla unikalnych potrzeb każdej osoby. Jeśli masz trudności emocjonalne zapraszamy do skorzystania z naszej terapii psychologicznej, gdzie stworzymy spersonalizowany plan terapeutyczny, aby pomóc Ci odzyskać równowagę i poprawić jakość życia.

Pierwsza spotkanie

Dla wielu z nas zwrócenie się o pomoc nie jest łatwą decyzją, a sama pierwsza wizyta u psychologa może wiązać się odczuwaniem różnorodnych emocji… To naturalne, że potrzebujemy czasu na odnalezienie się w nowych okolicznościach!

Dlatego też zadaniem terapeuty jest maksymalne zadbanie o Twój komfort podczas konsultacji. 

Co to oznacza?  Będzie z dużą uważnością koncentrować się na Twoich przeżyciach, potrzebach i oczekiwaniach. W dodatku, przeprowadzi wywiad psychologiczny, aby lepiej Cię poznać i wypracować cel spotkań… A przede wszystkim – będzie Cię wspierał na każdym etapie pracy i pomagał dotrzeć do upragnionej zmiany.

O co może zapytać specjalista na pierwszej wizycie?

Będzie skupiać się na analizie Twoich myśli, emocji, zachowań i doświadczeń w kontekście trudności, które zgłaszasz. Ważnym jest, aby psycholog dobrze zrozumiał to, jak je przeżywasz, dlatego będzie zadawać sporo pytań o Twoją perspektywę problemu oraz o Twoje oczekiwania w związku z tym. Może zgłębiać także kwestie Twoich relacji (nie tylko rodzinnych!) oraz doświadczeń z przeszłości.

Czy mam przyjść z kimś na pierwsze spotkanie?

 • W przypadku osób dorosłych terapeuta będzie rozmawiać tylko z Tobą. Nie ma więc potrzeby, abyś przychodzi_ z osobą towarzyszącą, chociaż oczywiście może wspierać Cię w poczekalni. 
 • Osoby nastoletnie muszą pojawić się w gabinecie przynajmniej z jednym rodzicem/opiekunem prawnym. Wówczas, pierwsza sesja jest podzielona – terapeuta będzie rozmawiać zarówno z Tobą, jak i z opiekunem – aby jak najlepiej poznać powód przyjścia na wizytę. 

Kiedy warto udać się na konsultację psychologiczną?

Oczywiście, nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie… Jednak najlepszą wydaję się być – KIEDY CZUJESZ, ŻE POTRZEBUJESZ WSPARCIA/„WYGADANIA SIĘ”. Być może czujesz się zagubion_ w związku z trudnościami, których doświadczasz? Odczuwasz wyraźny spadek samopoczucia czy motywacji do działania?

To tylko przykładowe okoliczności. Może być ich znacznie więcej –  być może chcesz popracować nad wzmocnieniem swojej samooceny, nad obawami, które blokują Twoje działania, nad lepszym zrozumieniem własnych emocji czy przekonań…?

Niemniej jednak – KAŻDY POWÓD JEST DOBRY (!) – jeśli czujesz, że w jakiś sposób utrudnia Ci zachowanie życiowej równowagi.

Nasza specjalistka pracuje z osobami od 11 r.ż.:

 • doświadczającymi różnorodnych trudności psychicznych, takich jak lęk, depresja, zaburzenie afektywne dwubiegunowe, zaburzenia osobowości;
 • znajdującymi się w szerokopojętym kryzysie – emocjonalnym, zawodowym, życiowym;
 • doświadczającymi trudności w relacjach interpersonalnych (w związkach monogamicznych czy poliamorycznych, w relacjach przyjacielskich czy rodzinnych);
 • doświadczającymi trudności i dysfunkcji seksualnych;
 • osobami LGBT+ oraz z osobami, które chciałyby lepiej zrozumieć własną tożsamość płciową;
 • osobami neuroróżnorodnymi;

Jak również z osobami, które chciałyby:

 • lepiej zrozumieć siebie, swoje emocje czy reakcje;
 • wzmocnić swoją pewność siebie;
 • wzbudzić większą motywację do działania;
 • zwiększyć wiarę we własne możliwości;
 • wzmocnić poczucie własnej wartości i samoocenę.

 

Pamiętaj, że zgłoszenie się po specjalistyczną pomoc jest pierwszym krokiem w procesie zmiany – a pierwszy krok to już bardzo dużo! Możesz być z siebie dumn_. Teraz nasza psycholożka pomoże Ci znaleźć odpowiednie dla Ciebie rozwiązania. 

Zapisz się do naszych specjalistów:

zespol

Dominika Ratajczak

Psycholożka, arteterapeutka.