Tu i teraz

Terapia logopedyczna

Ma na celu poprawę zdolności komunikacyjnych i językowych u najmłodszych pacjentów. Podczas sesji logopedycznych pracujemy z dziećmi, aby rozwijać ich mowę, wymowę, rozumienie języka oraz umiejętności czytania i pisania. Terapia logopedyczna może być stosowana w przypadku różnych trudności, takich jak opóźnienie mowy, zaburzenia artykulacyjne, dysleksja czy trudności w komunikacji społecznej. Poprzez zabawy, ćwiczenia i techniki terapeutyczne, terapia logopedyczna dla dzieci pomaga poprawić ich umiejętności językowe, co wpływa pozytywnie na rozwój emocjonalny, społeczny i edukacyjny.

Pierwsze spotkanie/ konsultacja:

Pierwsza wizyta u logopedy ma na celu zrozumienie potrzeb dziecka oraz określenie najlepszego sposobu pomocy w rozwoju mowy i komunikacji.  

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Podczas pierwszej wizyty logopeda stara się nawiązać kontakt z dzieckiem, aby sprawić, że poczuje się ono komfortowo i bezpiecznie w nowym otoczeniu. Logopeda obserwuje dziecko, jego zachowanie, interakcje i sposób komunikacji. Przeprowadzona zostaje diagnoza logopedyczna, która polega na badaniu mowy, ocenie sprawności narządów artykulacyjnych oraz badaniu toru oddechowego. Logopeda przeprowadza z rodzicem szczegółowy wywiad dotyczący rozwoju dziecka.

Co warto ze sobą zabrać?

Na wizytę warto zabrać znaczącą dokumentację, np. Opinie z PPP, orzeczenia, zaświadczenia i badania lekarskie. 

 

Kiedy warto udać się do logopedy?

Kiedy macie Państwo wątpliwości co do prawidłowego przebiegu rozwoju mowy u waszego dziecka lub zauważyliście, że jego umiejętności komunikacyjne wyraźnie odbiegają od normy w porównaniu z innymi dziećmi w jego wieku. Jeśli dziecko nie reaguje na dźwięki, na przykład na własne imię lub ma trudności z poprawną artykulacją poszczególnych głosek. 

Zapisz się do naszych specjalistów:

zespol

Weronika Główczyńska

Logopedka, Pedagog Specjalny