Tu i teraz

zespol

Ewa Dziemdziora

Psycholożka

W pracy z drugim człowiekiem staram się zadbać o swobodną oraz przyjazną atmosferę, dając tym samym przestrzeń na swobodne wyrażanie siebie. Myślę, że nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych do zrozumienia. W tym wszystkim przyświeca mi myśl, by wspierać człowieka w taki sposób, by rozwijać w nim samodzielność, zasoby oraz poczucie kompetencji, mając również na uwadze, że to on jest ekspertem od siebie i własnych potrzeb. Pomagają mi w tym niestandardowe i przemyślane pytania w nurcie TSR, materiały dydaktyczne, które lubię tworzyć również sama oraz baśnie i gry. 

Pomagam dzieciom oraz młodzieży w budowaniu poczucia sprawczości, pewności siebie, radzeniu sobie z emocjami oraz trudnymi doświadczeniami, w lękach, myślach rezygnacyjnych, nieśmiałości, kryzysach emocjonalnych, a także w budowaniu zdrowych relacji. Wspieram rodziców oraz opiekunów w kwestiach wychowawczych oraz dbania o własny dobrostan.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam od ok 5 lat, zaczynając od pracy jako wychowawca na obozach, animatorka, pilot wycieczek szkolnych, wychowawca w domu dziecka/młodzieży, a także prowadząc warsztaty o tematyce artystycznej oraz psychoedukacyjnej. Obecnie swoją praktykę rozwijam pracując jako psycholog w szkole z dziećmi oraz młodzieżą w wieku 6-15 lat

Ukończyłam psychologię na Akademii Mieszka I w Poznaniu, a także kurs I stopia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach TSR. Jestem w trakcie studiów podyplomowych na kierunku przygotowanie pedagogiczne.

W Pracowni prowadzę:

  • Wsparcie i poradnictwo psychologiczne dla dzieci od 6 lat i młodzieży,
  • Konsultacje i wsparcie psychologiczne dla rodziców,

  • Wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysach emocjonalnych oraz w budowaniu pozytywnej samooceny,
  • Mediacje.